Úvod > Aktuality > 55/2024 - TECHNICKÁ POMOC

14.9.2024

Boharyně

14.9.24 v 7:12

Jednotka vyje, spolu s JSDH Boharyně, do obce Boharyně, kde došlo k zatopení slepení rodinného domu. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že sklepení je již téměř plné a hrozí zatopení obytné části RD. Hasiči nasadili celkem dvě kalová čerpadla a jedno plovoucí a sklepení odčerpali. Zároveň se snažili zprůchodnit dešťové potrubí pod příjezdem k pozemku, aby dešťová voda mohla odtékat do strouhy, a ne na pozemek RD. To se bohužel nepodařilo. Majitel sdělil, že se snažil vodu sám odčerpávat, ale jeho čerpadlo mělo slabý výkon, po vystoupaní hladiny výše, došlo k zaplavení elektroinstalace ve sklepě, což vedlo vyhození pojistek.  Hasiči, ve spolupráci s majitelem domu, doporučili odpojit elektřinu ve sklepě, to se pomocí rozvaděče podařilo a zbytek RD tak mohl být znovu elektrifikován. Po vyčerpání bylo průzkumem zjištěno, že sklepení je výrazně zaplavováno také spodní vodou (starý dům bez hydroizolace). Majiteli bylo zakázáno používat elektrická zařízení ve sklepě a nařízena jejich revize. Po dohodě s majitelem na místě ponechána místní jednotka s jedním kalovým čerpadlem. Naše jednotka se poté vrátila zpět na základnu.

Spolupráce s: JSDH Boharyně